جدیدترین درمان فوبیای پرواز | ترس از هواپیما

درمان ترس از پرواز با واقعیت مجازی
0

واقعیت مجازی برای ترس پرواز
ترس از هواپیما | ترس از سقوط

درمان با واقعیت مجازی برای ترس پرواز , درمانی است که درمان رفتاری شناختی مبتنی بر قرار گرفتن در معرض فوبیا است که با استفاده از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر و با استفاده از هدست واقعیت مجازی در کلینیک پیلوسکا, تجربه واقعی پرواز توسط فرد حس میشود.

مراجعه کننده در محیط واقعیت مجازی شبیه پرواز قرار می گیرد و علاوه بر قرار گرفتن در معرض ترس از پرواز، علائم اضطراب را تجربه می کند.
سپس تحت نظر درمانگر، راهبردهای آرامش بخش، تمرکز ذهنی، مدیریت استرس و … را تمرین می کند. همچنین درمانگر ارزیابی دقیق و تغییر تفکر را آموزش می دهد.

تحقیقات مستقل نشان داده است که درمان واقعیت مجازی یک ابزار موثر در درمان ترس از پرواز است.

ترس از پرواز می تواند منجر به اجتناب کامل از سفر هوایی و از دست رفتن موقعیت های مسافرت شخصی و کاری شود.

درمان ترس از پرواز از طریق واقعیت مجازی بوسیله سلسله مراتب قرار گرفتن در معرض ترس و با یک روش سیستماتیک انجام می شود که در آن درمانگر همیشه کنترل سرعت درمان و میزان قرار گرفتن در معرض را انجام می دهد.

همانطور که افراد مهارت های شناختی و رفتاری را یاد می گیرند که آنها را قادر به مدیریت اضطراب خود می کند. سپس درمان گام به گام تکرار و تقویت می شود تا زمانی که فرد بتواند سطح اضطراب و ترس خود به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در ایران, درمان واقعیت مجازی در درمان ترس از ارتفاع و ترس از پرواز (فوبیای پرواز) در کلینیک واقعیت مجازی پیلوسکا در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.